6255 3030 post@norskvann.no

Beredskapsutdanningene for vannbransjen til høsten

30. jun, 2025 | Samfunnsutvikling, Sikkerhet og beredskap, Utdanning

Vi har fått tilstrekkelig med søkere til «VA2 – Ledelse av krise- og beredskapsarbeid i vannbransjen» til å planlegge for oppstart til høsten.

Det ser også lyst ut for «VA1 – Beredskap og krisehåndtering i vannbransjen», men der trenger vi noen flere søkere for å kunne love oppstart. Vi forlenger søknadsfristen til 18. august, men må gi svar med forbehold om nok søkere til de som har søkt og fått plass på grunnstudiet.

Vi forlenger også søknadsfristen for påbyggingsstudiet med løpende opptak frem til studiestart, eller til kapasiteten ved DSB Kurssenteret er nådd, men der trenger vi altså ikke operere med forbehold om nok søkere.

Det er med andre ord fortsatt muligheter for folk i vannbransjen som kunne tenke seg økt kompetanse innen sikkerhet, risikoanalyse, beredskapsplanlegging og krisehåndtering, for å nevne noe.

Mer informasjon

Mer informasjon om blant annet samlingsdatoer, og mulighet til fortsatt å søke om plass til høsten, finnes på studieomtalene på universitetets nettsider:

VA1 – Beredskap og krisehåndtering i vannbransjen 

VA2 – Ledelse av krise- og beredskapsarbeid i vannbransjen 

Det er Universitetet i Innlandet som er faglig ansvarlig for utdanningene, som hver gir 30 studiepoeng. Derfor er det også universitetet som står for behandling av søknader og opptak til studiene, og søkere vil få svar derfra om videre prosess.

Studiested Heggedal i Asker

Nytt av året er praktisk samarbeid med DSB Kurssenteret i Heggedal i Asker, som stiller med kurslokaler med kantine og mulighet for overnatting. Lokalene ligger få minutter unna togstasjonen, og kan også tilby gratis parkering. Les mer om DSB Kurssenteret her.

gamle nyheter

Nyhetsarkivet

Nyhetskategorier

Relaterte nyhetssaker

Hackere kan angripe drikkevannet ditt

Hackere kan angripe drikkevannet ditt

Vannverk i Norden rammes av digitale angrep. Uten nok ressurser og kompetanse står norske kommuner i fare for å bli neste mål. Kronikk av: Jon Røstum, SINTEF, Ragnhild Aalstad, Norsk Vann og Gunnar A. Johansen, Helse- og kommuneCERT (Først publisert i Adressa Debatt...

les mer